Creed Aventus Erkek Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Creed Aventus Erkek Parfüm

Aventus, İmparator Napolyon'un yaşadığı dramatik savaş, barış ve aşk hayatından esinlenerek güç, vizyon ve başarıyı kutluyor. Şişe, bir atın ve binicinin gümüş bir amblemi ile süslenmiştir. En iyi malzemeler bu kompozisyon için özellikle elle seçildi ve baba-oğlu bu kışkırtıcı, eril ve iyimser kokuyu ortak bir çaba olarak geliştirdi. Üst notalarda: siyah frenk üzümü, bergamot, elma ve ananas. Kalpte: gül, kuru huş, Fas yasemini ve paçuli. Tabanda: meşe yosunu, misk, amber ve vanilya. Aventus, 30, 75, 120 ve 250 ml flaconlarda bulunur. Aventus 2010 yılında sunulmaya başlatıldı. Olivier Creed ve Erwin Creed tarafından oluşturuldu. Creed firmasının en iyi erkek kokularından biridir. 

Creed, Aventus ile tropik hale gelen ve en çok tanınmış modeli olduğunu düşündüğümüz parfümü. Aventus ile hala ilişkili olan sofistike unsurlar var. Dumanlı ve deri arka plana sahip meyveli açılış ve ayrıca belirli bir topraksılık da var. Meyveli, neredeyse tropik ve muhtemelen ananas notası sayesinde bu yönde kokyu tanımlamaya yardımcı olur. Açılış, çoğunlukla taze meyve ve biraz katran gibi kokan daha derin bir erkeklik ile bir kadın kokusuna oldukça tanıdık geliyor. Diğer Creed'lerden ve sizin için biraz fazla klasik kokan Creed modellerinden bunaldıysanız aventus size göre bir parfüm. Aventus muhtemelen iyi bir Creed başlatıcısıdır. Mükemmel bir projeksiyon ve güce sahiptir ancak kullanımı kolay bir kokudur. Bununla birlikte, Creeds'in eskiden nasıl olduğundan biraz ayrılıyor. Yine de, hala yetkin bir koku. Şişe tasarımı diğer Creed şişelerine benzer. Niş evler tasarımlarını oldukça tekdüze tutma eğilimindedir. Creed pratikte çok farklı değil bu konuda. Şişe güzel bir ağırlığa sahiptir ve tutması, kullanması kolaydır. Ayrıca siyah ve metal işlemlerle birleşen şeffaf cam elemanları ile oldukça keskin görünüyor.

Koku Ailesi: Meyveli Modern Şipre
Notalar: Bergamot, frenk üzümü, elma, ananas, yasemin, gül, huş ağacı, paçuli, misk, meşe yosunu, kehribar, vanilya.
Creed Aventus yaşam için özel bir lezzete sahip olmak isteyen bireyler için yaratılmıştır. Sadece muhteşem diye tanımlayabiliriz. Akdeniz Korsika adasından huş ağacı ve siyah frenk üzümü ipuçlarıyla Napolyon'u ve çabalarını andırıyor. Aventus'a açılış, tek bir kokuda somutlaşan gücün en iyi parçasıdır. Taze, biraz tatlı, biraz meyveli, bergamot varyasyonları ile açılıyor çünkü Truva tarafından vanilya dokunuşuyla hoş bir odunsu notaya götürülüyoruz. Parfüm çok fazla karaktere sahip. Odunsu nota daha ilginç, tutarlı ve belirgindir. 

 

EN BAŞARILI MUADİLİNİ SATIN ALMAK İSTERSENİZ TIKLAYINIZ

https://www.albertosego.com/alberto-sego-crd-erkek-parfum-kod-no-1068

yeni süper çalışma için ise

https://www.albertosego.com/alberto-sego-erkek-kod-no-7000-aventus-super-calisma

Üst Nota
Bergamot

Bergamot

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Ananas

Ananas

Elma

Elma

Orta Nota
Huş ağacı

Huş ağacı

Paçuli

Paçuli

Gül

Gül

Yasemin

Yasemin

Alt Nota
Misk

Misk

Meşe likeni

Meşe likeni

Vanilya

Vanilya

Amber

Amber

Creed Aventus Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Creed Aventus Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 16 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 73 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
73%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
72%
16 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
50%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
50%
8 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
75%
Parfüm geceye uygun
GECE
25%
8 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
48%
Orta Nota
29%
Alt Nota
23%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
25%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
38%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
0%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
38%
8 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2010 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 97
33988 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Creed Aventus Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
8 Adet Oy Kullanılarak
78 Puan Aldı

Creed Aventus Erkek Parfüm Yorumları

türkler yorum yapmayın allah aşkına ya ....kokarcamısınız siz neden kafayı kalıcılığa taktınız inanılmazsınız....yahu bi daha sıkarsın kokuyu olur biter üstelik sen kokladığın için sana koku gelmiyor oysaki bu kadar kaliteli koku elbette belirli kalıcılık ve farkedilirlik seviyesinde olmalı ..teninize uygunsa bu koku sizin klasik kokunuz olmaya aday asla toplumda rahatsızlık hissi vermeyen fresk ve etkileyici birkoku fiyatınıda değer ....bizim paramız değersiz parfüm normalin biraz üzerinde çünkü niş parfüm o kadar olsun....benim içinde çıktığından beri başka koku kullanmadığım klasik bir koku ve herkes tarafından beğeniler bir koku...yorumlar önemli değil sizde nasıl durduğu önemli....
en benzer uygun fiyatlı klonu için

https://www.albertosego.com/alberto-sego-crd-erkek-parfum-kod-no-1068


buraya göz atabilirsiniz.
bence bu bir afrodizyalık parfüm.
Aventus kralların kralıdır.
bunu satın aldım ve dürüst olmak gerekirse hiç hayal kırıklığına uğramadığını söyleyebilirim
Idda ediyorum dunyanin en iyi kadinlari bastan cikaran erkek parfumu daha pahalilarinida denedim bundaki buyuleme hicbirinde yok
alberto sego dan alın diye önermişsiniz de stokta yok abi. önermeyin şunu biz alamıyoruz. herkes bilmesin ya biz alamıyoruz sonra
Bu parfümü begenmedim diyen kisi parfüm falan kullanmasin.
açık parfümde en başarılısı alberto sego parfüm ve david walker da buldum.
keyif veriyor abi ya.. Rahatlatıcı koku
Bunun Creed'in en sağlam erkek kokusu olduğuna inanıyorum ancak yorumlara katılarak bence de unisex olabileceği söylenebilir. Bu parfümden çok zevk alıyorum, çok seksi bir özelliği var. Herkeste oldukça farklı kokuyor ve ilk bir iki saat hoşuma gitmemesine rağmen sonra sanki sihir gerçekleşti. Ve tekrar uygulanmaya gerek kalmadan kesinlikle kalıcı. Hermes Merveilles'e çok benziyor, bu yüzden bunu beğendiyseniz buna da bayılacaksınız. Bu kokuyu tam olarak açıklamak için nota açıklaması yapamıyorum. Çoğunlukla temiz taze kokuyor.
Creed, şüphesiz en tarihi parfüm evlerinden biridir. 1760 yılında başladılar, en az 10 Kraliyet Evi'nin resmi parfümeri oldular ve 250 yıldır ünlü kişiler ve parfüm severler için parfümler ürettiler. Eva Perone'den Jackie Onassis'e kadar herkes için kokular yaptılar. Şimdiye kadar en sevdiğim iki koku, Princess Di ve Cary Grant için yapılmış Royal Water ve Irish Tweed oldu. Düğünüm için bir Akdeniz portakalı olan Neroli Savage'ı giydim ve bir yıl boyunca Royal Water'ı sağlam bir şekilde giydim. Bütün bunları söyledikten sonra, her parçası kadar güzel ve özel olan birçok parfüm (çok daha az paraya) var. Daha sıra dışı ve daha zor bulunan Indie parfüm evleri için Creed giymeyi bırakmıştım. Ama en yeni denediğim Aventus gerçekten çok hoş. Bana Hermes'in Jean Claude Ellena'nın harika burnunun altında son zamanlarda piyasaya sürdüğü inanılmaz kokuların çoğunu hatırlatıyor. Aventus bence Unisex, hafif ve sıcak havalar için mükemmel. Aşkı, savaşı ve barışı kendi şartlarıyla at sırtında sürdüren bir imparatorun kokusu olmalı. Bir erkek için muntazam ama bir kadında da harika kokacak. Hafif ve taze bir elma ve ananas hissine sahiptir ve ardından altında odunsu bir meşe yosunu tabakası paylaşır. Aventus'un seksi cazibesi burada yatıyor. Tüm bu sofistike tazeliğin altında, misk gibi bir koku var. Bu gerçekten uzun zamandır en sevdiğim Creed ve koklamaya değer.
Bu fiyat nedir abi ya şaka mı?
Bir koku, kokladığımda ve özellikle üzerime sıktığımda benim için bir şey yapmalı. Bu yapıyor mesela güvenimi artırıyor, kendimi iyi hissediyorum ve beni harika bir havaya sokuyor. Aventus tüm bunları benim için yapıyor. Bunların hepsini benim için yapan başka nadir parfüm vardır.
Parfümlerin Kralı.
Harika kokulu bir parfümdür ama fiyat için daha uzun ömürlü bir şey bekliyordum. Kız arkadaşım seviyor
Bunu birkaç gün giydikten sonra gerçekten takdir etmeye başladım ve bunun neden bu kadar çok istendiğini her geçen gün daha iyi anladım. Olağanüstü bir koku. Sadece orijinal. Koleksiyon için bundan bir şişe almayı çok isterdim ama pahalı.
Bu kokunun eksi yönü kesinlikle pahalı olan fiyatı. Koku hakkında bazı şeyler eklemek istiyorum, benim açımdan şimdiye kadar yapılmış en güzel ve çok yönlü koku. Ofise, toplantılara, club da heryerde gider. Eski partier gibi artık uzun kalmıyor ama 5 saat boyunca insanlar Aventus giydiğinizi ve diğer 2-3 saat için oldukça iyi yansıdığını bilecek. Fiyatı ucuz olsaydı başka bir parfüm almazdım.
Aventus için daha önce söylenmemiş ne diyebilirim ki. Pek çoğu gibi, bu benim nişle tanışmamdı ve kokudan çok şaşırtıcı deneyimlerim var. Değiştirildi mi? bence evet. Eski halinin gölgesinde yeniden formüle mi edildi? EVET. Hala benzersiz mi? Hayır. Ancak hala bu kokuyu seviyorum. Şu anda en sevdiğim 20 koku arasında bile yok ama Aventus rahat bir parfüm. Sadece nasıl koktuğunu, ne yaptığını ve bana nasıl hissettirdiğini seviyorum. Bu, dönem ve zamandan bağımsız olarak her zaman sahip olacağım bir koku, bunu diğer birçok koku için söyleyemem.
Aventus içerisinde bulunan ananas ile ön plana çıkıyor ama ananız kokusu deyince marketlerde bulunan ananas kokusu olmadığını belirtmek isterim. Harika esansiyel yağları senelerce toplayıp organik bir şekilde aynı formülle yaptıklarını biliyorum. Tamamen doğal organik yağlar ile üretiliyor
ağır olmayan ve her mevsim kullanılabilen, kokusunu sevmeyeni daha görmediğim creed in en tanınmış parfümü
Çocukken çimenlerde kaydığınız ve kot pantolonunuzda yeşil çamurlu bir iz bıraktığınız zamanları hatırlıyor musunuz? Bu tam olarak böyle kokuyor. Kot pantolondaki çimen. Yanına nareciyeler. Herkesin milyonlarca kez söylediği gibi pahalıdır ve iyi performans gösterir. Yeşil ferah ve mutlu edici parfüm arıyorsanız Aventus parfüm.
Aventus'un meşhur parti varyasyonunu tartışmıyorum.
Büyük bir hayranı olduğum güçlü bir ananas açılışı ve hafif bir duman ve diğer meyvelerin ipucunu alıyorum. Kurudukça çok daha dumanlı ve biraz odunsu/yosunsu bir hal alır. Ananasın yerini vanilya çok geç almaya başlar. Seviyorum ve çok yönlü olduğunu düşünüyorum. Projeksiyon biraz zayıf daha sonra dumanlılık geldikçe ilk saatten sonra toplanıyor. Projeler toplam 2-3 saat, uzun ömür 8-10 saat.
Creed Aventus Efsanevi.
Modern bir klasik. Neredeyse kült gibi bir statüye sahip, birkaç kokunun sahip olduğu. Meyveli, Dumanlı, misk.
Kitle çekiciliği/niş kalitesi.
sıcak havalarda muntazam bir parfüm ve pahalı bir parfüm.
Parfümlerin şahı, konser verenidir.
Yarabbim o ne güzel ananas notası... Kendimi asil zengin hissettiriyor. Yediğiniz ananas gibi düşünmeyin
Çok pahalı olduğu için denemek isteyenler
Alberto Sego erkek parfüm kod no: 1068

alın dua edersiniz..
Tanrının nimetlerinin özel yağlarının birleştiği harika bir şişe. İmza kokum. Her gün sıkarım ve öyle dışarı çıkarım. Her seferinde muhteşem övgüler alırım. Şimdiye kadarki en sevdiğim koku. Başka bir parfümle karşılaştırmak istemiyorum. Her gün iltifatlar alıyorum ve bütün gün beni çok fark edilmeyen ama güzel bir iz bırakan ılımlı bir insana dönüştürüyor.
Sahip olduğu tüm yorumlara değer (olumlu) Hiç sevmeyenler de olabilir ama tarz kişiden kişiye değişir.
Aşırı heyecanlandırıcı. Güzel bir koku ama pahalı. Net üzerinde de inceledim ve oldukça popüler görünüyor .. £ 100 pound fiyat bence bir parfüme verilemez.
Güzel, taze ama pahalı bir koku. Benim için çok güzel koku. Tabiii hepsi kişisel tercihlere bağlı.
İçindeki notalara bakıp uçup gideceğimi düşündüm, kesinlikle öyle bir şey ile karşılaşmadım. Kesinlikle daha önce hiç koklamadığım bir şey. Enteresan parfüm. Bu yüzden çok orijinal olduğunu inkar edemem ama bu birçok güzel kokudan sadece biri yani daha fazlası değil. (çok parfüm deneyen biriyim) Aventus sevilmeyecek gibi değil ama bundan daha çok sevdiğim ve bu kadar eşsiz ve orijinal olan daha ucuz parfümlerim var. Fiyatı çok pahalı ve yorumlardaki muadili de deneyeceğim. Güzel yorumlar var hakkında. Orjin çok pahalı. Güç yetmez. Herkesin denemesi gereken bir parfüm. Günlük kullanıma uygun. Hangi mevsime uygun derseniz bence her mevsim kullanılabilir ama sıcak mevsimlere daha iyi. Fiyatı çok pahalı olmasa devamlı alırdım.
Sonunda meşhur Aventus Creed'in kokusunu alabildim ve hoş. Çok yönlü ve meyvemsi bir koku. Erkeksi ve uzun ömürlü ancak sahip olduğu fiyat için buna değmez. Çok daha ucuz olan benzer ve daha iyi parfümler var.
Belki de buradaki insanların çoğu Aventus'a fazla takıntılıdır. Bence harika kokuyor ve Aventus'un ne kadar heyecanlı hale geldiğine bizzat şahidim. Muhalefet yapılacak bir koku değil.
Artık kare 120 ml'lik şişelere sahip değiller. Eskiden öyle satılırdı.
Bu kokuya geri dönmeye devam karar verdim. Yıllar önce aşık olduğum bir parfümdü. Tek sorun verilen para. Kendimi rahatsız hissettiriyor. Dolar kurunun yüksekliği parfümü de etkiledi ve mağazalardaki fiyatları dudak ısırtıyor. Mükemmel karışım. Sonsuza kadar kullanılabilir. Güçlü ve iyi tatmin edici . Fiyatlar düşerse eski özlemimi giderebileceğimi düşünüyorum.
internetten ve bu forumdan yaptığım araştırmalara ve yorumlara nazaran gerçekten alberto sego markası harika doldurma parfümünü yapmış..
Hiç şüphesiz güzel kokuyor, ancak şimdiye kadar karşılaştığım en pahalı ve en abartılı koku. Yine güzel, ama fiytı yüksek bir parfüm.
Orjinalinin yeni versiyonları kesinlikle eskisi gibi başarılı değil.
Sahip olduğum veya hayatımda kokladığım her şeyden daha iyi kokuyor. Birden fazla işletmeye sahip olan ve aynı zamanda harika bir kişiliğe sahip süper bir model olan bir dermatologla çıkan biri gibi kokuyor.
Henüz söylenmemişbir soru > bu şaheser hakkında ne söyleyebilirsiniz?
Gerçekten çok güzel kokuyor.
Çok yönlüdür.
Aventus'la karşılaşan herkes onu seviyor.
Tekrar söyleyeceğim: 200 doların üzerinde bir maliyeti olması bütçeyi zorlayıcı. 10/10 olan koku, bir saat sonra 4/10 yansıtır. Daha da güçlendirilmeli. Dediğiniz firmadan açık parfüm modelini aldım ve inanın komik fiyata daha başarılı bir dupe yapmışlar.
Evet yorumu ile linkteki açık parfüm önerisi yapan arkadaşa çok teşekkür ederim. Gayet başarılı
https://www.albertosego.com/alberto-sego-crd-erkek-parfum-kod-no-1068

bence bu zamana kadarki en başarılı muadili
bu parfümün yerine alberto sego markasının Crd modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Beni bu zamana kadarki en büyük parfüm olduğunu söyleyen insanlar kümesine koyabilirsiniz. (erkekler için). Harika ötesi. Anlatılmaz bir koku. Bana ama tek kelime ile kısa özet geç derseniz. Ferah.
Maalesef unutulabilir olduğunu düşünüyorum. Keyifli ve kesinlikle bir yaz tipi seçeneği, ama .... Övünüldüğü kadar da iyi değil. Ben 2016 yılında aldım ve kullandım. Buradaki yorumlara bakarsak sanırım yanlış zamanda aldım çünkü eski versiyonları daha kalıcı ve özel. Eğer biri zorlu bir Aventus bağımlısı ise söyleyeceğim bir şey yok ama ben bu fiyata abartılacak ve beklenilecek bir içeriğin olmadığını düşünüyorum. Koku kesinlikle kötü değil. Ama abartılacak bir kokuda değil.
Bu kokunun artık savunucusu olamayacağım. Fiyat artırmaya devam ederken daha ucuz malzemelerle (daha fazla ambergris gibi görünmüyor) seyreltiliyor. Açılış güzel ve harika kokuyor, ancak hızlı bir çıkış aşamasından sonra direk hızı yavaşlıyor. Açıkçası, daha eski 2015 ve önceki partilerin, bütün gün sürmesi için yalnızca birkaç sprey yeterliyken daha uzun süreli performans ve silaja sahip olduğunu hatırlıyorum. Artık 2016-17 sürümlerinden kullandığınızda teninizde 3 saat geçiriyorsa iyi zaman geçmiş anlamına geliyor. Derum o kadar vahim kısacası. Bu nedenle, talep üzerine yaklaşık iki kat daha fazla para istiyorlar. Bir parfüm duyulunca yani yaygınlaşınca neden bu şekil ticari düşüncelere girer firma anlamam. Beni kaybetti mesela. Bu performansa bu kadar parayı vermek istemiyorum.
Erkek arkadaşımın harika kokusu.
Belki aşırı derecede pahalı, abartılı veya ne diyorsanız öyle. Ancak şimdiye kadar yapılmış bu muhteşem ve muhteşem erkeksi kokuyu inkar edemezsiniz. Gündüz, gece veya yaz istediğiniz zaman kullanın. Çok özel değil ama yine de en iyilerden biri. Ben bayılıyorum.
Bunun söylenmesi gerekiyor ... Aventus şaşırtıcı ve mükemmel diyorum. Bu konuda bir sorun kesinlikle yok. Günün saatini, yılın zamanını ve her durumu mükemmellik ile karşılar. Şimdiye kadar 5 şişe kullandım.
Çeşitli varyasyonlar denedim. Ben daha dumanlı kokuyu tercih ediyorum ve bir parfümde büyük miktarda para harcarken, tutarlılığa ihtiyacım var. Tutarlılık konusunda creed başarısız. Çünkü saf mahsuller her zaman aynı sonuç vermiyor.
Kutudan çıkan kokular parfümüm bitmesine rağmen şu an bile aklımda. Önceki formülasyon hakkında bir fikrim yok, ancak şaşırtıcı açılış ve kalite zaten bu harika şişenin içerisinde sizi mest edecek. Puanım 9.8 / 10
Önyargı olmadan denemelisiniz ve stilinize uyup uymadığını görmek hoş, çok yönlü, klas bir parfüm mü buna ancak deneyerek karar verebilirsiniz. Creed aventus benim için resmen bir hastalık. Herkes parfümümün modelini sorar ama ben asla söylemem. Sadece bana has olmalı.
12 saatlik eski modeller şimdi resmen 4 saat içerisinde pofff.. Yok olup gidiyor. Rafine ve lüks kokuyor. Dumanla çevrelenen ananas aroması yadsınamaz derecede bağımlılık yaratıcı ve özel. 10/10 performansa sahip bir parfümdü ama yeni versiyonlar için aynı şeyi diyemeyeceğim.
İşte geldik zurnanın zırt dediği yere. Son 3 yılda Aventus performansı önemli ölçüde düştü. En son Aventus modeli aldığımda üzerimdeki etkisi inanamayacaksınız ama sadece 3 saat sürdü. Birçok spray ile bu tamamen kabul edilemez. Tipik Aventus gibi hoş kokuyor, daha sonra kuruyor. 3 saat cömertlik kazanıyor ... Önceki ürünler nerdeee
Bana göre dünyadaki en iyi koku kokularından biridir. Meyveli, kremsi ve tatlı. Buna rağmen Aventus'un performansı çok kötü. Muhtemelen bir daha asla satın almam. 2-3 saat sürer ve burnum bileğime gömülsem bile artık kokusunu alamıyorum. Üstelik çok uçuk bir rakam verdim. Alberto sego 1068 her türlü tokatlar. Biraz farklı bir koku ama yine de yakın. Farklı parfümler diyelim. Büyük bir mağazadan aldım, bu yüzden% 99.9 sahte bir ürün değil bunu da açıkça belirteyim. Lastbrtt 2 gündür üstümden çıkmadı.
Kötü bir performansa sahip ama buna rağmen onca para verdim çok pahalı. Tamam güzel hoş koku ama :S bu paraya değmez.
Creed firmasının bence en iyisi. Zaten Creed markasını duyuran en özel modelide aventus modelidir. İstediğiniz her an , gece - gündüz veyahut istediğiniz her mevsim kullanabileceğiniz harika bir koku. Yaz mevsiminde kullanmanız daha etkili olabilir. Biraz fresh bir kokuya kaçıyor. Bu parfüm ile ilgili olarak hiç olumsuz geri dönüş almayacağınızı düşünüyorum. Kesinlikle tavsiyemdir. Tek olumsuz noktası uçuk fiyatları. Ama fiyatına kesinlikle değer. Dİğer bir olumsuz yönlerinden biri ise her çıkan serinin birbiri ile aynı eş özelliklere bazen sahip olamaması. Çünkü senelik mahsul değişimi parfümün her yılki serisinde çeşitli farklılıklar sergileyebiliyor.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER