Hanımeli

Hanımeli

Yeşil notalar

Yeşil notalar

Hanımeli

Hanımeli

Çimen

Çimen

Amber

Amber

üst nota oranı
Üst Nota

% 40

orta nota oranı
Orta Nota

% 40

alt nota oranı
Alt Nota

% 20

90

18-60

1982

1005

kalıcılık

% 67

KALICILIK
farkedilirlik

% 58

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 60

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 40

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 60

İLKBAHAR
yaz

% 40

YAZ
sonbahar

% 0

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ
gündüz

% 80

GÜNDÜZ
gece

% 20

GECE
captcha
Daha genç bir Olivier Creed'in koku hafızasına dayanan çok ilginç bir koku. Hem hanımeli yapraklarının hem de çiçeklerinin kullanıldığı koku, hem yemyeşil hem de tatlı bir çiçeksi. Başlangıçta açılışı biraz fazla sert ve ürkütücü buldum ama neyse ki koku kuruduğunda kendini kurtarıyor. Etki biraz tatlı, biraz sabunlu ama inkar edilemez derecede taze. Her iki cinsiyetin de bundan zevk alacağını düşünüyorum. Güzel bir bahar günü için mükemmel çünkü herkesin ruh halini aydınlatacağı kesin.
Hanımeli biraz huysuz ve sıkıcı olabilir ancak buradaki hanımeli yeşil, çimenli notalarla güzel bir şekilde dengelenir. Her zaman hanımeli kokusunun hayranı değildim ve halen değilim. Özellikle çok tatlı veya sentetik olduğunda çok yorucu oluyor ama bu oldukça hafif ve keyifli. Chevrefeuille biraz tıraş kremi kokusudur ve kadınsı olmaktan çok erkeksi bir görünüme sahiptir. Mükemmel unisex olan birçok Creed kokusunun aksine buna kesinlikle erkek kokusu derim.
Bu hanımeli yerine başka saçma bir koku gibi kokuyor. Misk otuyla mı yoksa kastoryumla mı yapıldığını bilmiyorum ama bu hiç güzel değil.
bu creed parfümünü Türkiye'de bir mağazada bulmak sanırım mucize.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm