Creed Erolfa Erkek Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Creed Erolfa Erkek Parfüm

Bu canlandırıcı koku, Creed ailesinin Akdeniz'i yelkenle geçme konusundaki mutlu anılarının bir kaynağıdır. Erolfa, ismi harflerden oluşmaktadır. ER, Olivier CREED'in tek oğlu Erwin CREED'in temsilcisidir. Erwin, CREED Evi'nin yedinci nesli ve gelecekteki başkanıdır. OL Olivia'nın temsilcisidir, Bay CREED'in tek kızı ve şirket için çalışan yetenekli bir görsel sanatçı. Fabienne, Erwin ve Olivia'nın annesi için FA harfleri kullanıldı. Bu taze deniz parfümü, açık denizlerde yelken keyfini çağrıştırıyor. Notalar, üst kısmında narenciye ve bergamot, kalpteki bitkisel notalar ve arka planda ambargris içerir. Erolfa 1992 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Olivier Creed.

Üst Nota
Kimyon

Kimyon

Misket limonu çiçeği

Misket limonu çiçeği

Kavun

Kavun

Yeşil notalar

Yeşil notalar

Bergamot

Bergamot

Limon

Limon

Hercai menekşe

Hercai menekşe

Orta Nota
Yeşil notalar

Yeşil notalar

Çam ağacı

Çam ağacı

Zencefil

Zencefil

Yasemin

Yasemin

Karabiber

Karabiber

Siklamen

Siklamen

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Alt Nota
Kehribar

Kehribar

Beyaz misk

Beyaz misk

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Meşe likeni

Meşe likeni

Sedir

Sedir

Creed Erolfa Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Creed Erolfa Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 12 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 71 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 63 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
71%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
63%
12 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
67%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
50%
Parfüm geceye uygun
GECE
50%
6 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
70%
Orta Nota
15%
Alt Nota
15%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
0%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
33%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
33%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-55 Yaşlar için uygun
1992 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 87
4580 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Creed Erolfa Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
43 Puan Aldı

Creed Erolfa Erkek Parfüm Yorumları

Şimdiye kadar kokladığım en iyi deniz/su içerikli parfüm. Çok eşsiz. Bitime yakın Creed Imperial'e benzer olabilir ancak deniz ve narenciye notalarının karışımı onu çok sıra dışı bir koku yapmış. Cildimde mükemmel kalma gücü ve iyi yayılımı var. Deniz/su kokularının hayranıysanız şiddetle tavsiye edilir.
Creed Millesime kokularının çoğunu seviyorum, Erolfa onlardan biri değil. Tuzlu deniz havası gibi kokuyor. Deniz kenarı bir restoranta havadan aldığınız koku gibi.
Okyanus tuzu havası var. Açılış kadınsı ve biraz seksi. Ama... Şişesi çok ama çok pahalı. ..bütün gün kalıcılığı sürmüyor. Bu fiyata bir daha başarılı marka modeller var. Fiyatına değmez ama güzel parfüm.
Genelde Creed kokularını severim ama bunu sevmiyorum. Bana çocukken aldığım korkunç, ucuz bir şeker gibi kokuyor.
İlkbahar ve Yaz için ideal, güvenli, muazzam bir koku
Creed, özellikle parlak, canlandırıcı kokular için parfümlerde favori bir evdir, eminim tanıtıma ihtiyaçları yoktur. Birçok insan kokularını tarif ederken "creed DNAsından bahseder" bu bir ressamın tablolarındaki imzası gibidir. Bana göre, insanların tarif ettiği şey temiz amberdir. Ev, kreasyonlarının çoğunda omurga olarak kaliteli beyaz ambergris kullanıyor ve bu açıkca görülüyor. Erolfa'nın bana göre çok daha yüksek dozda değerli amberleri var; bu temiz bir deniz esintili, melodi havası yaratır. Biraz limon, bergamot, misk, meşe yosunu kavun, sedir, yeşil notalar ve sandal ağacı ile mükemmel güneşli bir günde seyir halinde olan bir yatta kendinize bir hayal edebilirsiniz.
Garip, ekşi çiçek/narenciye kokusu. Benim için değil ama bazılarının bundan nasıl hoşlanabileceğini az çok anlıyorum. Her gün kokladığınız bir şey değil, orası kesin...
Bunu alberto sego parfümden muadilini aldım. Prjinal dekant kullanan biri olarak söyleyebilirim ki koku neredeyse aynı ve alberto sego daha çok kalıcı fiyatıda orjinal fiyatına göre komik derecede ucuz. Denemek isteyenler varsa tavsiye ederim.
Bir dekant numune satın aldım ve bir gün için kullandım. Erolfa çok narenciyeyle başladı ama yumuşadı, olağanüstü bir şeye dönüştü. Bayıldım. Sadece daha uzun sürmesini isterdim. Sahip olduğum dört Creed kokusundan üçü, işe gitmeden önce kullanıyorum 12 saat sonra bile kalıyor. Keşke bunu Erolfa da yapsaydı. Fiyat için, sadece 3 saat süren bir şeyin paraya değip değmeyeceğine karar vermem gerekiyor. Ne yazık ki uzun ömürlü olmayan güzel koku.
Erolfa iz bırakan bir koku. Akdeniz yazını hatırlatır. Her şeye hakim olan bir bergamot ve bana göre özel bir deniz notası var. Bergamot ile birlikte algılıyorum. Kokunun maliyeti ne kadardır bilmem ama her şeye yani fiyatına değer. Yaz aylarında kullanılması iyi olur. Şimdiye kadar Creed parfümleri beni asla hayal kırıklığına uğratmadı (fiyat ve kalıcılık hariç). Harika bir parfüm.
Bunu yeni aldım, kör satın alma oldu. Açılış limonla çok taze ve lezzetli. Projeksiyon yumuşak ve yaklaşık kol boyunda ve bende kalıcılığı yaklaşık 8 saat sürdü. Yarım saat sonra arka planda tozlu bir şey görünmeye başlıyor güçlü değil ama yaklaşık iki saat sonra biraz daha limonlu, limon yeşili kokular oluştu. Bence idare eder.
Kompozisyonun önerdiği kadar iyi değil. Biraz sert ve çok baskın narenciye ve zar zor kavun ve amber kokusu alabiliyorum. Çok çabuk kaybolur. Diğer Creed kokuları kadar iyi değil.
Erolfa'nın kışkırttığı bir his var. Sadece erolfaya özgü; bu gerçek bir niş hissi, benzersiz bir his, özellikle doğru kullanır iseniz. Mutlaka iş için değil, dinlenmek için; bir teknede ya da beyazlar giymiş bir yatta, tuzlu okyanus sisi yüzünüze çarparken dalgaların kayaları parçalamasını ve hafif esintinin ruhunuzu sakinleştirmesini ve dünyanın yeniden düzeldiğini seyretmek. Bunu sadece erolfa yapabilir. Muhteşem bir his.
Harika klasik kokuları seviyorsanız, bu klasik bir bomba. Modern su parfümleri dünyasının en büyük öncülerinden biri.
Bunu gerçekten merak ediyordum, bu yüzden bir dekant sipariş ettim. Normal bir tam şişe alacak param yok. Eh, diğer kişilerinde de belirttiği gibi, bu aslında Millesime Imperial'e çok benziyor. Orijinal Millesime Imperial, aynı DNA ya sahip. Sadece biraz daha yeşil ve daha olgun. Millesime bunun küçük kardeşi ama çok benzer kokuyorlar. Dolu bir şişe alır mıyım? Cevabım Hayır çünkü bu benim burnuma özel bir şey hissettirmedi. Yaşlı bir beyefendi Erolfa'yı daha çok severdi herhalde.
Bana niş kalitesi gibi gelmiyor. Performans zayıf ama gerçekten güzel kokuyor. Her kullanımda 10-15 kez püskürtmeyi göze alabiliyorsanız satın alın.
Kesinlikle kullandığım en iyi mavi koku. Özellikle kuruma anı ne kadar pürüzsüz ve sakinleştirici olduğunu söyleyemem. Tek şikayetim, bazen biberin biraz fazla belirgin olması. 9.9/10 ve her erkeğin koleksiyonuna ait olması gereken bir Creed parfümü.
Güzel tuzlu harika. Yaz mevsiminde bunu kullanmayı çok seviyorum. Deniz havasının kokusu, teknenin kenarlarına vuran dalgaların ve havadaki kuşların sesleriyle bir teknede olduğumu düşündürüyor. Bu kokunun kalitesi muazzam.
Bunun kurumasını seviyorum. En dibi yani parfüm elveda edecekken son saatlerinin kokusu harika. Creed kullanmanın en iyi yanı bu. Sonuna kadar hep farklı ve güzel kokuyor.
Bu harika bir parfüm, taze, erkeksi bir yaz kokusu, bazıları iyi performans göstermediğini söylüyordu ama aslında cildimde inanılmaz bir şekilde şekilleniyor, yaklaşık 4 saatlik katı bir yayılım ve ciltte yaklaşık 12 saat kokusunu alıyorum. Cildin doğası ile alakalı olabilir.
Erolfa'nın üst notaları yani parfümün ilk açılış kokusu Acqua di Giò'ya çok benzer. Benim için ayrıca bir 'Soğuk Su' dokunuşu var.
Erolfa - taze bir Akdeniz aroması (narenciye ve bergamot, aromatik otlar ve kalpte kehribar bazlı). Creed adı, aile üyelerinin adlarının baş harflerinden oluşur.
Başka bir Creed parfümü sipariş ederken bunun bir örneğini yanında aldım. Kendime dolu bir şişe alacak kadar hoşuma gitti. İşte fikirlerim..
Çok doğal ferahlatıcı bir narenciye patlamasıyla açıldıktan sonra, kokular odunsu bir omurgaya sahip bir narenciye su kokusuna yerleşiyor. Amber, kuruma sırasında kokuya biraz tuzlu bir hava veriyor.. ve size bunun ne kadar güzel bir kuruma olduğunu söyleyeyim. Kokunun etrafını saran bir sınıf ve sofistike hava var. Performans hala taze bir koku için iyidir.. projeksiyon yaklaşık 1,5 ila 2 saat arası iyidir.. Bundan sonra koku yerleşir ve tene yaklaşır. Kalıcı uzunluk 7 saattir. Koku, sıcağı kucaklıyor ve dışarısı sıcakken daha da parlıyor gibi görünüyor. Bir şişe alacağım.
Bu muhtemelen benim en sevdiğim Creed parfümü. Şahsen bunun için ödemeyeceğim diğer model Creed fiyatından veya başka herhangi bir Creed'den çok daha düşük bir fiyata bulunabilir. Bazılarının dediği gibi hoş bir tuzlu, deniz kokusu var ama asla tuzluluğun üstünde gitmeyen bir kokusu var. Nota olarak tuzu listelememeleri garip görünüyor. Çok uzağa yayılmadığı ve bir saat kadar sonra cilde daha yakın oturduğu için yayılımı çığlık atmaz. Tenimde yaklaşık 6 saat kadar kalıyor. Genel olarak, bazı narenciye notaları (yüksek olmayan), misk ve odunsu hisler içeren hoş bir okyanus kokusu. Neredeyse narenciye kokusunun daha belirgin olmasını isterdim ama şu anki haliyle şişemden memnunum.
Bugün bunu bir mağazada test ettim. Çok sevdim. Biber-siklamen-yasemin kalbi nefes kesici. Hayran bıraktırdı. Çok ince ve şık, gerçek bir koku ve beyefendiler için abartısız bir koku.
Çok güzel hafif ilkbahar/yaz kokusu. Ayırt edici bir koku ve çok az kişinin sahip olabileceği herkesin kullanmadığı bir tarz parfüm. Performans orta ve fiyat pahalı.
Açılışta yumuşak biberiye bitki notaları ile karıştırılmış bir sürü amber ve menekşe kokusu alıyorum. Performansı: çok fazla kalıcılık ve yayılması yok ki bu fiyat için bir utanç göstergesi. Bir saat içinde Erolfa güzel hafif ve aromatik bir kokuya dönüşür ve yumuşak bir hale gelir.
Sıcak günler için yapılmış klas, temiz ve iyi hissettiren bir koku. Bir yıl boyunca tek bir sorun olmadan bir imza kokusu olarak giyilebilir. Evet, püskürttükten 45 dakika ila bir saat sonra cilde yakın kalan bir koku için gülünç derecede pahalı. Ancak bu doğal bileşenlerin karıştırılmasında kullanılan kaliteli malzemelerle bu parfümün yaratılması tek kelimeyle harika. Kendinizi ve size yakın olan sevdiklerinizi memnun etmek için giyilen bir kokudur. Amber, misk, narenciye ve yumuşak odunlar, sudaki deniz yeşili notaları ile birleştiğinde, o harika iz bırakan tatlılık ve hafif odunlarda nefes almak için zaman zaman durup hızla dönerek kendimi yakaladığım lezzetli ve narin bir koku yolculuğu sunuyor. Creed EROLFA, her damlasında temiz, abartısız ancak kendinden emin ve dingin erkekliği örnekleyen gerçek bir mükemmel yaratımdır. Tek bir hamlede incelik ve sadeliği nasıl tercüme ettiğini sizlere gösterir. Ama piyasaya baktığımda Creed'in evinden son derece hafife alınmış bir koku olması ilginçtir.
Harika bir parfüm ve fantastik koku. İyi performanslı. Özellikle performans kısmı harika. Sizin ve yeterince yakın olan herkesin bu parfümün kokusunu gerçekten güzel bir koku olarak alabileceğine tamamen katılıyorum. Karım bundan gerçekten hoşlanıyor
Pürüzsüz yumuşak yuvarlak narenciye başlangıcı. Sadece bir miktar narenciye ile yumuşak bir çam kokusuna kadar kuruyup biter. Parfüm eşsiz ve canlandırıcı. Keskin veya ekşi değil... Garip bir şekilde bana biraz çok değerli bir narenciye tazeliğini hatırlatıyor, yumuşak yuvarlak narenciyeler rahat.
Benim için biraz fazla yumuşak ve çiçeksi. Kesinlikle kaliteli bir koku ve iyi hazırlanmış ancak diğer birçok Creed kokusunun sahip olduğu “vay faktörüne” sahip olduğunu düşünmüyorum. Bu, Millesime Imperial ve Silver Mountain Water'dan daha çok unisex hissettiriyor. Onlarla karşılaştırıyorum çünkü hepsi oldukça hafif ve sıcak havalar için harika ama bunun onlardan çok daha kadınsı olduğunu hissediyorum. İyi yapılmış ve kaliteli bir koku, sadece bana göre değil :)

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER