Pembe biber

Pembe biber

Kasnı otu sakızı

Kasnı otu sakızı

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Gardenya

Gardenya

Müge

Müge

Şakayık

Şakayık

Gül

Gül

Yasemin

Yasemin

Misk

Misk

Paçuli

Paçuli

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 60

orta nota oranı
Orta Nota

% 26

alt nota oranı
Alt Nota

% 14

87

20-55

2012

1099

kalıcılık

% 66

KALICILIK
farkedilirlik

% 70

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 20

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 80

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 40

İLKBAHAR
yaz

% 40

YAZ
sonbahar

% 20

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ
gündüz

% 80

GÜNDÜZ
gece

% 20

GECE
captcha
Cidden güzel koku ancak yarım saat sonra üzerimde kaybolmuş gibiydi. Çok üzücü çünkü gerçekten güzel kokuyor. Tüm bu çiçekli notalarda bile hafif ve yazlık. Hiç rahatsız etmedi.
Nazik bir çiçek parçası. Belirli bir nota algılayamıyorum. Cildimde dikkat çekici bir koku değil. Normal çiçek kokusu.
Bazı Creed kokularını test ediyorum ve bu en kötüsü. Diğerlerini çok beğendiğimi söylemeliyim. Creed markasının bu parfümü cildime uymuyor ve hiç sevmiyorum. Çiçek kokusu alıyorum ama arkada onu bozan ahşap bir nota var. Belki paçuli ama net emin değilim. Bu erkeksi bir koku ve gerçekten çok garip. Gardenya kokusu aldığımı söyleyemem en azından burada Türkiye'de bildiğim gardenyalardan değil.
Gardenya'yı aşamıyorum. Sadece sıradan bir çiçek karışımı. Çok soğuk ve tuhaf bir şekilde sabunlu. Ucuz çiçekli el losyonu gibi.
Sanki gardenya kokusu değil. Bu, yeşil otlar ile seyreltilmiş Estee Lauder Pleasure'dır. Güzel, nazik ama pahalı olan bu parfümü bir şişe almaya değmez.
Gardenya kokusu muadilleri kadar ağır olmadığı için neden bu kadar çok insanın bunun bir gardenya parfümü olmadığını söylediğini anlıyorum. Ancak yine de oldukça keskin ve bariz ki gardenya notasını ilk defa kokladığımda fark edebiliyorum.
kesinlikle güzel koku. Tenimde rahatsızlık vermeyen taze bir çiçek buketi. İlk koklamada beğendim. Eşsiz bir çiçek dumanı. Çiçek severler için söyleyeyim hayal kırıklığına uğramayacaksınız.
Bana şaşırtıcı derecede tatlı geldi. Kremsi misk, kehribar tatlılığı ile kesinlikle kadınsı ve yaseminlidir. Güzel ve herkese tavsiye ederim ama fiyatı benim için çok yüksek, bu yüzden bir tane bulabildiğimde ücretsiz numunelere bağlı kalacağım. :)
Kesinlikle favori kokum.
Güzel ancak özellikle fiyatı için özellikle benzersiz veya karmaşık değil. Gerçekten gardenya/çiçek kokularına meraklıysanız denemeye değer.
Çok yumuşak ve kadınsı beyaz çiçeksi bir koku. Bu gıcırtılı bir çiçek değil. İnce, kremsi ve güzel. Pek çok beyaz çiçek (ve özellikle gardenya kokuları) ve büyük hayranı olmadığım parıldayan çok fazla sümbülteber kokusu içerir. Biraz pembe biber içeren gardenya kokusu gibi.
Beyaz çiçek ve yeşil notalar. Özellikle bu notaları sevmediğim için Müge benim için çok belirgin değil. İnanılmaz kremsi alt notaları var. Çok kalıcı ve ertesi güne dek kokunun hissi sürer. Ne yazık ki çok pahalı.
Gardenya içeren bu Creed parfümü benim için eski yani 1940'larda yapılmış bir şey gibi kokuyor. O zamanın parfümlerini andırır gibi. Bu dediğim başlı başına kötü değil ama benim tarzım değil. Bu gerçekten klasik bir koku. Çok gençseniz ve bu tür parfümlere alışık değilseniz takdir etmenin çok kolay olmadığını düşünüyorum. Bunu söyledikten sonra onu yapan parfüm evine tamamen saygı duyuyorum, Creed bir otorite. Bu modeli gençlere hitap etmiyor.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm