Creed Original Vetiver Unisex Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Creed Original Vetiver Unisex Parfüm

Original Vetiver modeli, Creed'in klasik vetiver kokusunu modern bir şekil alması sonucu sizlere ulaştı. Vetiver kokuları geleneksel olarak bitkinin kökünden türetilir. Orijinal Vetiver, taze ve orijinal bir etki için vetiver yaprakları karışımı içeriğine dahil edilmiştir. Bu uniseks koku, sıcak, şehvetli ve sofistike bir aroma olup, Akdeniz narenciyeleri ve baharat ile zenginleştirilmiştir. Üst notalarda zencefil, mandalina ve bergamot bulunur. Orta notalarda vetiver, sandal ağacı ve Floransa irisi bulunur. Temel notalarda misk ve kehribar bulunur. Orijinal Vetiver, 2004 yılında piyasaya sürüldü. Olivier Creed tarafından oluşturuldu.

Üst Nota
Mandalina

Mandalina

Zencefil

Zencefil

Bergamot

Bergamot

Iris

Iris

Orta Nota
Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Alt Nota
Misk

Misk

Kehribar

Kehribar

Creed Original Vetiver Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Creed Original Vetiver Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 10 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 63 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 73 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
63%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
73%
10 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
60%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
40%
5 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
40%
Parfüm geceye uygun
GECE
60%
5 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
49%
Orta Nota
39%
Alt Nota
12%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
0%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
20%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
20%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
60%
5 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2004 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 90
4381 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Creed Original Vetiver Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
73 Puan Aldı

Creed Original Vetiver Unisex Parfüm Yorumları

Şok edici. Bunun erkeklerde hoş kokacağını tahmin etmiştim ama benim üzerimde de seveceğimi milyonda bir olsa da tahmin etmemiştim. Bu aslında hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir bir koku. Oldukça tipik, erkeksi bir kolonya kokusuyla başlıyor ama sonra temiz, ferahlatıcı, hoş demeye cesaret edeyim güzel bir kokuya dönüşüyor.
Bu kokunun sabunluluğu, genellikle çok keskin olan kokuyu dengeler. Hem erkekler hem de kadınlar için çok temiz bir koku.
Bu çok güzel bir narenciye, yeşil sabun kokulu parfüm. Sıcak yaz günleri için mükemmel bir koku. Genel olarak bu, en sevdiğim Creed parfümlerinden biri.
Güzel bir koku olduğunu düşünmeme rağmen..... bana göre değil. Kadın olduğum için daha kadınsı kokuları tercih edeceğim ve bunu erkeklere daha uygun bir parfüm olarak düşünüyorum.
Bu kokuyu seviyorum, seviyorum, SEVİYORUM. Temiz, bitkisel, taze. Bu erkekler tarafından giyilebilir ama bir kadın olarak bende kullanıyorum üzerimde seviyorum. Erkeksi yönün bir kadına verdiği hafif seksiliği seviyorum. Sadece mükemmel
Yıllar önce ailemin akşam yemeğine parfüm sıkmış bir misafiri vardı, o kadar etkileyiciydi ki ona ne olduğunu sordum. Bunu söyledi. Fiyatına bakınca alamadım :D
Bunu kişisel olarak giyeceğimi sanmıyorum ama onu erkek arkadaşımda koklamayı çok isterim. Harika, sabunlu vetiver kokusu. Basit ama seksi.
Ben bir kadınım ve nadiren ya da neredeyse hiç erkek kokularını unisex bulmayan biriyim ama bu gerçekten güzeldi.
Vetiver'i nota olarak gerçekten çok seviyorum. Çok gevrek, kuru ve odunsu. Çok taze, gevrek, bir narenciye patlaması ama cildim iris, vetiver ve zencefil karışımını her şeyden daha çok ortaya çıkarıyor. Bununla ilgili tek sorunum, hem uzun ömürlülük hem de projeksiyon oldukça düşük. Creed'den daha fazlasını beklerdim. Kesinlikle unisex.
vetiveria zizanioides evet dostum vetiver Türkiye'de güve otu olarak ta bilinir.
Arkadaşlar yorumlara bakınca herkes güve otu demiş ama bu ne der ise .. Vetivere burada sanıım güve otu diyorlar umarım yanılmıyorum.
Sandal ağacı, amber veya bergamot, vetiverin kendisinden daha belirgindir.
Yeşil ve narenciye notaları ile açılır. Koku geliştikçe Vetiver ana oyuncu haline gelir, dolayısıyla adı bu yüzden böyle diye düşünüyorum. Ben de bunda Sandal Ağacı notasını net tespit ediyorum.
Çok ışıltılı ve enerji verici bir açılışı var. Esas olarak narenciye notalarını ve ona anında temiz bir koku veren bir irisi hissediyorum. İsmine rağmen sadece arka planda vetiver hissediyorum. Genel olarak benim için biraz eski moda parfümle karıştırılmış sabun gibi kokuyor. Çok klasik ve koku olarak zararsız ama olgun insanlarda daha iyi gider sanki.
Bu kokuyu tanımlamanın en iyi yolu temizliktir. Sabun köpüğü ve ılık su gibi mükemmel bir temizlik kokusu. Çığlık atmaz veya yüksek sesle bağırmaz. Çok sessiz olduğu yerde de cilde yakın durmuyor. Temiz kokan şeylerden nefret etmedikçe, etrafınızdaki herkesin bu kokudan nefret etmesi zor.
Orjinal Vetiver'in bir örneğini sipariş ettim. Creed hakkında çok şey duydum ama hiç kokularından daha önce denemedim. Bu yüzden bu durumu değiştirmenin zamanı gelmişti. Geldi ve denedim. İlk izlenim creed gerçekten bu işi yapıyor.
Zarif bir şişede sunulan yeşil, taze bir koku. Koku hikayesi: Adına sadık kalarak, Original Vetiver, geleneksel vetiver kokusunu çarpıcı biçimde yeniden keşfediyor. Orijinal Vetiver'den önce, vetiver bitkisinin sadece bir kısmı bir kokuda kullanılıyordu. Creed karışımı tazelemek için bitkinin üç parçasını, toprak kökünü, yeşil yaprakları ve zengin kalbi aşılar. Sonuç, kalıcı yazları anımsatan, canlandırıcı ve canlı bir koku. Onu giyecek kadar şanslı olan herkese çekici bir tazelik havası bırakır.
Çok zor ama eski şişelerinden bulmaya çalışın. Onlar bir efsaneydi.
çok güzel yeşil sabunlu bir koku ve çok zarif, giymesi kolay, erkeksi ve gerçekten de Creed'in bakış açısından bir vetiver kokusu.
Muhteşem. Diyecek başka bir şey yok. Vetiver'ı seviyorsanız, bu bir zorunluluktur. Mükemmel uzun ömür, harika fark edilme ve içeriğii de harika koku. Her kuruşuna değer.
Klasik, temiz, ferah, sabunlu vetiver parfümü. Burada unisex yazıyor ama nedenini bilmiyorum. Erkekler için net bir koku. Güzel bir berber tıraşından sonra ferahladığınızı hayal ettiğiniz gibi kokuyor. Fiyat etiketi çok yüksek ve fiyatına göre o kadar özel değil.
Kesinlikle klasik bir vetiver. Çok sabunlu, narenciye kokusu. Bunu ilk kez kokladığımda aşık olduğum ve ilişkimiz devam ediyor.
Taze, kremsi, yeşil, zarif, cennet kokusu. Cennette yeşil bir alan var ise bu şekilde kokuyordur.
Taze bir narenciye ve zencefilli açıklığa sahip en iyi yüksek kaliteli giyilebilir vetiver parfümü. Ardından kremsi iris, misk odunsu notalar ve amber ile tamamlanır.
Bu güzel, taze, yeşil, çimenli ve nemli bir koku. Onu seviyorum ama ismi yanıltıcı. Bu nasıl bir vetiver kokusu ki. Orijinal bergamot sabunu ismi bu parfüme daha uygun olur. Bu, çok topraksız, cilalı ve yeşil güve otunun ince bir dokunuşuyla çok hoş bir bergamot merkezli koku.
Eşsiz, kesinlikle favorim. Bu koku başka bir seviyede. Limon, tatlı taze sıkılmış limon kabuğu, vetiver karışımı ferah mı ferah. Yağmurun altında taze, canlı yeşil ıslak kırsal çimenler gibi. Saf temiz şıklık arayanlar için güzel bir creed modeli.
Bu koku çok hoş, taze ve temiz. Sanki sudan yeni çıkmışsınız ve şimdi limonlu, portakallı bir İtalyan bahçesinde serinliyormuşsunuz gibi kokuyor. Sabunlu bir temizliği vardır ve sıcak bir yaz günü için mükemmeldir. Performansı biraz daha yüksek olabilirdi ama böyle ferah kokular ağır kokulardan ister istemez performans olarak geride kalıyor ve bu çok normal. Daha yoğun bir parfüm olsa böyle kokmazdı diye düşünüyorum.
İş yerime gelen bir adamın üzerinde bunu kokladığım. Kibarca adını istedim ve Creed Original Vetiver olduğunu söyledi. İnternetten fiyatına baktığımda gözlerim yanlış görüyor olabilir diye biraz ovuşturdum ve yeniden baktım :D bana pahalı geldi. Muadillerine baktım ve yorumlarda alberto sego parfümden aldım. İnanın adamda kokan ile aynı . 77 tl ye kargo bedava aldım. Orjinal dekantta aldım ve onu da yeniden deneyeceğim. Bakalım bir karşılaştırma yaparım.
Creed'in bu kokusu kesinlikle harika. Sulu ve berrak. Çimenli, limonlu ve sucul. Önce ferahlatıcı bir dokunuş, sonra yumuşar ve bitkisel, yeşil bir şekilde koku devam eder. Temiz hissi veriyor.
Çok hoş, hafif, sabunlu vetiver. Bunu sık sık kullanmıyorum ama her zaman da bir şişe evimde var. Yüksek kalite hissini çok rahat gösterir. Ofis veya sıcak günler için ideal. Harika bir performans alamıyorum ama kötü de bir performansı yok kısacası ortalama. Fiyat çok pahalı ama değer.
Bergamot yeşili notalarla açılışa başlar ve açık çiçek, yeşil notalar, bergamot ve amber karışımına dönüşür. Yukarıdaki notaların dökümü mükemmel bir şekilde parfümü özetliyor. Temelde bir 'yeşil nota taze sabunlu çamaşır temizliği' kokusu. 5-6 saatlik süre güzelce kalır. Creed yüksek kalitesini bu parfüme de yansıtmış.
Silver Mountain Water'a benze ancak biraz farklı nüanslara sahip.
4. şişemi bitirmek üzereyim.
Bu kokunun daha güçlü ve kaliteli bir versiyonunu istiyorsanız Fragrance Du Bois'ten Oud Vert Intense'i denemenizi tavsiye ederim.
Orijinal Vetiver aynı zamanda bir iş veya iş için gündelik bir koku türüdür. Bir kulübe ya da belki bir randevuya giderken kullanılacak bir parfüm değil
Açıkçası, buradaki ana cazibe vetiver notudur. Bununla birlikte, ilk açılışta, narenciye çifti bergamot ve mandalina çok yaygındır ve zencefilin yumuşak baharatlı alt tonları ile iyi çalışır. Vetiver'i birçok farklı parfümde sevsem de, onun bir kokuda baskın bir güç olması konusunda nasıl hissedeceğimden emin değildim ancak Creed'in bu konuda harika bir iş çıkardığını söylemeliyim. Orijinal Vetiver, neredeyse bir nane notasını andıran 'yeşil' bir kaliteye sahiptir. Bildiğim kadarıyla bu kokuda gerçek nane olmasa da, Vetiver, tenimde kokladığım zamanlarda bu yanılsamayı yaratıyor. Nihayetinde, narenciye ve naneli illüzyon bir kenara bırakılır ve güve otu ön plana çıkar ve tutuşunu asla bırakmaz. O kadar temiz ve canlandırıcı bir koku ki, solunduğunda hafif bir enerji artışı sağlıyor gibi görünüyor. Bu anlamda oldukça klasik bir kompozisyon, bir kez yerleştiğinde, Original Vetiver oldukça lineer bir koku. Gün boyunca ince bir şekilde burnunuza ara ara vuruyor. Bu kokudan aşırı zevk alıyorum ama bana 'eski zaman' kokusu gibi geldiğini de söyleyebilirm. On yıllar önce erkekler tarafından kullanılan bir parfüm gibi.

Yayılımı aşırı güçlü değil ama zayıf olduğunu da hiç hissetmedim. Orijinal Vetiver kendini her daim hissettiriyor. Bunaltmayacak bir parfüm. Bana göre orta seviyenin üst sınırında. Bu kokunun uzun ömürlülüğü çok iyi ve tam bir gün yıpranmadan kokar. Hepsinden önemlisi, Creed kokuları, tipik olarak çok iyi hazırlanmış oldukları için size bu tür bir performansları verecektir. En az 8 saat, bununla oldukça standart ve 10'un üzerine de çıkabilir. Mevsimsel olarak, bunu yazın sıcak anları dışında her zaman kullanırdım. Bana yaz havası veriyor gibi gelmiyor ve özellikle ısı ve yüksek nem ile iyi performans göstereceğine ikna olmadım. Tabi bu görüş kişiden kişiye değişir.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER