Bergamot

Bergamot

Mandalina

Mandalina

Çay

Çay

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Kasnı otu sakızı

Kasnı otu sakızı

Misk

Misk

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Petitgrain

Petitgrain

üst nota oranı
Üst Nota

% 42

orta nota oranı
Orta Nota

% 41

alt nota oranı
Alt Nota

% 17

96

18-50

1995

1578

kalıcılık

% 62

KALICILIK
farkedilirlik

% 68

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 80

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 20

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 60

İLKBAHAR
yaz

% 20

YAZ
sonbahar

% 20

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ
gündüz

% 60

GÜNDÜZ
gece

% 40

GECE
captcha
Benim için koleksiyonumdaki en iyi taze kokulardan biri. Sakin ama dikkat çekici. Deniz meltemi gibi çok uzun süren kalıcı, ayrıca herhangi bir taze koku ile harmanlanabilir veya katmanlanabilir süper bir parfüm. Her kuruşuna değer.
Bunu havalimanında yaşlı bir adamda (kabaca 50-55 yaşlarında) kokladım ve harika kokuyordu. Kendisine sordum ve bu kokunun olduğunu söyledi. Kendime 10 ml'lik bir decant aldım ve evet aynısı harika kokuyor. Eşime de sıktım oda güzel dedi. Harika kalıcı
Başlangıçta bunu sevdim, çok taze ve canlandırıcı. Üzerimde kalması harika. Genel bir çiçekli narenciye kokusu ama narenciye daha ön planda. Ben narenciyeli hafif klas Hindistan cevizi kokusu alıyorum. Marketlerdeki Hindistan cevizi kokusu ile karıştırmayınız bu çok klas.
Çok pahalı bir parfüm.
Bu dümdüz Head and Shoulders şampuanı gibi kokuyor... Bergamont miskten gelen belli belirsiz keskin narenciye notası var ama gerçekten sisli. Buradaki birincil nota çok güçlü bir çay sabunsu notasıdır. Bu üzücü! özellikle fiyat göz önüne alındığında fiyatı çok pahalı ve değmez.
Piyasadaki en iyi taze koku. Birkaç yıl önce Aventus ve Green Irish Tweed örnekleriyle birlikte ilk kez denedikten sonra, tekrar tekrar aldım. İkisinden daha kalıcı. Bahsettiğim üçü arasında kolayca en giyilebilir ve çok yönlü. Tabiki aventus daha iyi diyenler de olacaktır. Kendi tarzımdan bahsediyorum. Sadece kusursuz olan gevrek, hafif metalik, hafif sulu meyveli bir açıklık var. Erkekler ve kadınlar için olduğunu söyleniyor ve her iki cinsiyetin de onu kullanabileceğini düşünüyorum. Bazı kişilere göre erkeksi tarafı daha ağır. Güzel, delicesine gevrek ve pürüzsüz narenciye meyvesi ile başlıyoruz. Yeşil çay ve sandal ağacı açılışta bile çok belirgin. Yeşil çay ona bu tür sulu, yuvarlak bir pürüzsüzlük katıyor ve sandal ağacı biraz odunsu derinlik ve KÜÇÜK bir erkeksi odunsu koku katıyor ama genel olarak çok temiz bir sandal ağacı ve koku hala inanılmaz derecede pürüzsüz ve tamamen ferahlatıcı. Asla baharatlı hissettirecek bir notası yok. Zengin ve keyifli ama yine de hafif ve yoğun değil. Buradaki bileşenlerin kalitesi kesinlikle birinci sınıf ve ona çok yoğun ve tiksindirici olmadan çok gerçekçi, doğal bir zenginlik veriyor ki tasarımcı kokularının yüzde 99'unda özellikle de daha yeni olanlarda büyük bir sorun buluyordum. Bunda o sorunlar yok.

Kesinlikle berrak bir akarsu görüntüsünü çağrıştırıyor ve kesinlikle karla kaplı bir dağ zirvesini hayal edebiliyorum, ancak yaz aylarında giyerseniz daha su, hatta belki de okyanus havası verebilir. Hava sıcak olduğunda, bana güzel bir bahar çayırı veya ormanı görüntüsünü çağrıştırıyor, güneş yüksekte parlıyor ve yemyeşil yeşillikler ve bir nehir yavaşça akarken etrafınızı tamamen açmış çiçekler çevreliyor. Kesinlikle daha çok yönlüdür ve her zaman ve her yerde sallanabilir, aniden "dağ" moduna girdiğiniz zamanla sınırlı değil, haha.

Burada daha yeni bir partim var ve birkaç yıl önce sahip olduğum önceki bir örneğin daha metalik ve beyaz çiçek havasının aksine, daha meyveli ve sandal ağacı hissi veriyor. Aslında daha çok hoşuma gidiyor! Daha erkeksi hissettiriyor ve önceki parti, değerinde olduğu için daha unisex hissediyordu.

Bu sadece çok zamansız, canlandırıcı bir şekilde gevrek ama güzel bir şekilde iyi yuvarlanmış bir koku. Himalaya'dan sonraki en sevdiğim inanç :)
Hem erkekler hem de kadınlar için tam orta dengede.
Bu kokuyu sevmemek zor. Kelimenin tam anlamıyla cildimde saatlerce kalırr. Gerçekten bu konuda söylenecek harika çok şey var.
Limon tanımlaması yapan arkadaş o koku limon - bergamot.
abi orijinaline paramız yetmedi Alberto Sego parfümden muadilini aldım. İnanın üzerinizden çıkmıyor. Yok böyle bir kalıcılık. Yayılımı da çok güçlü. Fresh - ferah koku kategorisinde. Kendimi beyaz yatların olduğu serin havalı deniz kıyısı bir yerde gibi hissettiriyor. Limon bazlı narenciye ve hafif hindistan cevizi notası beni mest etti.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm